8 võimalust stressi leevendamiseks

Kas sulle tundub, et kogu aeg on kiire ja palju tegemist? Õhtuks oled väsinud, stressis ja mitte midagi teha ei jaksa? Elu meie ümber on sageli närviline ja täis erinevaid kohustusi, puhkamiseks on alati aega vähem, kui meile meeldiks.

Anname sulle mõned nõuanded, kuidas väsimust ja stressi kiiresti ja lihtsalt leevendada. Soovitatud nipid on lihtsad ja kättesaadavad kõigile ning ei nõua suuri ettevalmistusi.

1. Loe raamatut

On need siis verised krimiromaanid või põnevusest pakatavad fantaasiad, luulekogud või novellid, armastusromaanid või anekdoodid - mis tahes valdkond sind kõnetab - võta hea raamat ja loe seda vähemalt tund aega. Aju puhkab ja avastad ennast peagi kui teisest maailmast.

2. Veeda aega looduses

Eesti looduses leidub õnneks veel palju metsikuid paiku - looduskaunid rannaäärsed, kus lõket teha ja pikniku pidada, ürgsed metsad, kus tundide kaupa hulkuda või hoolitsetud matkateed ja rabarajad. Jaluta või sõida rattaga - looduses tunned ennast jälle tervikuna ja sinu stressihormoon langeb mühinal.

3. Sõida trammiga

Trammiga saab küll kahjuks sõita ainult Tallinnas, aga mujal ajab kindlasti asja ära mõni tasuta maakonnaliin. Pealinlased saavad igatahes trammiga sõita tasuta! See on päris tore elamus, kui väljas olemiseks on ilm liiga kehv. Võta kaasa topsiga head kohvi ja naudi Kadriorg - Kopli või Lennujaam - Tondi liinil mõnusat sõitu ja värvikaid kaasreisijaid. Enda muredele ei olegi enam aega mõelda, sest ümbritsev on selleks liiga põnev.

4. Mängi mobiilimänge

Võiks ju soovitada ka tavalisi lauamänge, aga kellel neid enam kodus leidub!? Tänapäeval on peaaegu igaühel hoopis telefonis mitmeid põnevaid mänge ja väga lõõgastav on aeg-ajalt tigedaid linde lennutada või värvilisi komme rivistada. Vahva ja vaheldusrikas on ka mugavalt diivanil istudes online kasiino slotte keerutada või pokkerit mängida. Vahetevahel aitab mänguelevus väga hästi stressi leevendada. Erinevaid mänge ja portaale on väga palju, leia ainult endale sobiv ja naudi elamust!

5. Mine vanni

Soe vann magneesiumisoolaga ja lavendliõitega on parim rahustaja, aga kui sul nii erilisi koostisaineid kohe kodus võtta ei ole, siis aitab ka täiesti tavaline soe vesi. Vann lõõgastab sinu füüsilist keha, mis omakorda aitab lõdvestuda närvisüsteemil. Väga pikk vann teeb uniseks, nii et kui sul pole peale vanni plaanis kohe magama minna, siis ole soojas vees mõnulemisega ettevaatlik.

6. Söö midagi eriti maitsvat

Soe šokolaadikook vaniljejäätisega, maasikad šokolaadis, küpsised šokolaaditükkidega....Või sulle ei maitse šokolaad?! Väidetavalt vähendab eriti just tume šokolaad stressihormooni taset, aga kui sa suur magusasõber ei ole või eelistad muid desserte, siis luba endale oma lemmiktoitu. Söö seda rahulikult ja iga hetke nautides, keskendudes ainult sellele hetkele.

7. Vaata head filmi

Stressi leevendamiseks oleks parim valik muidugi komöödia, sest naer on terviseks, kuid meele lahutamiseks sobivad muidugi kõik filmižanrid. Oled sa siis ulmefilmide või multikate fänn, armastad inglise huumorit või vene janti - tänapäeval on lugematu arv tasuta ja tasulisi võimalusi filme ja sarju vaadata. Leia endale sobiv kanal ja tõmba ennast diivanile kerra! Paar tundi stressivaba olekut on garanteeritud!

8. Kohtu sõpradega

Erinevate õnneuuringutega on tõestatud, et sotsiaalsus ja sõbrad aitavad meil ennast kõige rohkem õnnelikuna tunda. Sügavad filosoofilised vestlused või nakatavad naeruhood, ühine matk või õhtusöök - tegevus ja sisu ei olegi tähtis, kui oled koos oma parimate sõpradega. Sotsiaalne suhtlus on maailma parim stressileevendaja!

7 Oct 2021